Porucha štítné žlázy. O co se jedná? Jaká je léčba a prognóza do budoucna?

Zodpovězené
9. únor 2021

Dobrý den,

dnes mi bylo v nemocnici řečeno, že novorozený syn má možná poruchu štítné žlázy a brali mu opět krev z paty. Řekli mi, že budou hledat, zda nemá jednu ze 4 poruch štítné žlázy.

Mohla byste mi říct o co se jedná, jaká je léčba a prognóza do budoucna?

Děkuji

Dobrý den,

je to dotaz s rozsáhlou odpovědí a mnoha variantami. Doporučuji vyčkat na potvrzení/vyvrácení podezření na poruchu štítné žlázy, a pak další dotazy směřovat na dětského endokrinologa.

Přeji Vám krásný zbytek dne.
MUDr. Lenka Emmerová