Pátá nemoc - vyrážka trvá měsíc. Jaký na to máte názor a jak pomoci, aby vyrážka zmizela?

Zodpovězené
20. čer 2024

Dobrý den,

chtěla bych se zeptat. Syn (5 let) před měsícem se mu objevila vyrážka, červené tváře, po konzultaci s lékařkou diagnostikována pátá nemoc. Po týdnu vyrážka zmizela. Následně byl syn týden bez vyrážky a po týdnu se vyrážka opět objevila. Po telefonátu s doktorkou mi bylo řečeno, že vyrážka se může vracet až 3 týdny. Po třech dnech syn dostal angínu - atb. Po dobrání atb, byl syn ještě týden doma, v klidovém režimu.. Vyrážka po tu dobu nezmizela. Vyrážka se objevuje na nohou a rukou.

Dnes je to přesně měsíc a vyrážka je třeba dnes opět více vidět než předtím.

Ráda bych se Vás zeptala na Váš názor, zda máte zkušenosti, že by vyrážka trvala takhle dlouho a jestli je něco, čím bych synovi mohla pomoct, aby vyrážka zmizela.

Vím, že s tím nemůže na sluníčko (což je tedy v tomto počasí těžké) a zda ho mám ještě v něčem omezit.

Co když bude vyrážka trvat měsíce? To nebudu moct se synem na sluníčko celou tu dobu?

Posílám foto vyrážky.

Děkuji za názor a hezký den přeji.

Dobrý den,

vyrážka u páté nemoci bohužel opravdu může přetrvávat dlouho. Neměla by být vystavena slunci. Bohužel se vyrážce u páté nemoci nedá pomoci, musí sama odeznít.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Pavlína Koucká