Očkování proti žloutence. Je dobré nechat syna před nástupem do dětské skupiny naočkovat?

Zodpovězené
27. kvě 2022

Dobrý den,

chceme dát syna, 3 roky, co nejdříve do dětské skupiny.

Je dobré ho nechat předtím očkovat také proti žloutence typu A, B?

Nebo zatím počkat až půjde do školy?

Syn má všechna povinná očkování.

Děkuji za radu.

Dobrý den,

očkování proti žloutence typu B je součástí hexavakcíny. Jestli má Váš syn, jak píšete, všechna povinná očkování, je již proti žloutence typu B očkován.

Očkování proti žloutence A se doporučuje dle sociálního zázemí dítěte, životního stylu rodiny. Dalo by se doporučit při pobytu ve velkých městech. Dle těchto kritérií bych očkování doporučila čím dříve, tím lépe. Očkování je možné od 1 roku.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Pavlína Koucká