Novorozenecké akné nebo ABKM?

Zodpovězené
9. led 2024

Dobrý den,

může se jednat o novorozenecké akné, nebo spíše o alergii?

Už se s tím narodila, má to i na pusině jako krupičku, a hrudi… dle Dr. je to akné, ale mně se to moc nezdá, je kojená.

Tam, kde to zmizí, se jinde udělá. Je neklidná, propíná se, má zelenou rýmu, kašle a chrochtá si...

Děkuji

Dobrý den,

z fotografie se kožní problémy hodnotí jen velmi těžko. Nicméně se přikláním k názoru Vašeho pldd, také se mi to zdá jako novorozenecké akné.

Dále by se mohlo jednat o atopický ekzém. Máte v rodině nějaké alergie (atopický ekzém/astma...)? Kdyby to nemizelo, pak bych raději navštívila kožní ambulanci k vyloučení atypického ekzému.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Pavlína Koucká