Neustálá rýma a z ní kašel a zvracení. Čím by to mohlo být?

Zodpovězené
1. dub 2020

Dobrý den,

syn (15 měsíců) mívá často rýmu. Ta současná trvá už od začátku února a nijak se nelepší. Je čirá, tekutá, jen po ránu bývá bělavá. Problém je v tom, že v noci mu rýma teče do krku, způsobuje úporné záchvaty kašle, které často končí až zvracením. Syn už se bojí si lehnout, protože zvrací téměř každou noc. Něco odsát se mi málo kdy podaří. Paní doktorka doporučila užívat Fenistil kapky. Dávám je 2 týdny a situace se nelepší. Přes den je syn v pohodě, maximálně mu utřu nos, dýchá volně.

Prosím, napadá Vás, čím by to mohlo být, případně řešení?

Děkuji

Dobrý den,

neměl chlapec v kojeneckém věku reflux ? Někdy může dojít při respiračním infektu k jeho reaktivaci (znovu obnovení), během noci pak má dítě úporné záchvaty kašle. Jestliže je podezření na reflux, zaveďte antirefluxní režim a event. po domluvě s lékařkou užívání Helicidu.
Jinak také doporučuji udělat chlapci ORL vyšetření k vyloučení zvětšené nosní mandle nebo nějakého jiného ložiska. Udělat výtěr krčku, případné bakterie léčit podle citlivosti. Udělat základní laboratoř - rozbor krve a moči.

Přeji Vám krásný zbytek dne.
MUDr. Lenka Emmerová