Neurologický problém. Může to být náběh na epilepsii nebo spasmy?

Zodpovězené
5. zář 2020

Dobrý den,

mám 8týdenního chlapečka. Od soboty se nám začal hodně lekat ze spaní. Rozhodí prudce ručičky, vytřeští oči, ztuhne a začne hystericky křičet. I když leží v postýlce a kouká, rychle dá ručičky nahoru a má potřebu se něčeho chytnout. Je hodně aktivní, pořád kope nožičkama a hází ručičkama.

Může to být náběh na nějakou epilepsii nebo spasmy?

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

nejčastěji jsou tyto stavy vyvolány bolestmi bříška při gastroezofageálním refluxu nebo baby kolice. Zaveďte proto žádoucí opatření, při neklidu chovejte dítě v klubíčku. Při přetrvávání potíží se domluvte na dalším postupu s Vaším pediatrem.

Přeji Vám krásný zbytek dne.
MUDr. Lenka Emmerová