Nehty u kojence. Co by zabralo na nateklý, zarudlý a hnisající nehet?

Zodpovězené
12. kvě 2022

Dobrý den,

mám na Vás dotaz ohledně mého syna. Malému jsou 4 měsíce a měl na palci nohy zarostlý nehet. Nehet jsem včera vystřihla a vydezinfikovala, ale bohužel mu to dnes začalo hnisat. Na doporučení lékaře jsem malému koupila černou mast a hypermangan.

Máte ještě nějakou radu, co by na to mohlo zabrat?

Má to hodně nateklé a zarudlé.

Děkuji

Dobrý den,

ještě byste mohla zkusit antibiotickou mast (je ale stejně jako antibiotika pouze na lékařský předpis).

Z přírodní medicíny by mohl zabrat ještě teatree olej.

V případě, že by se to nehojilo, by bylo na místě chirurgické ošetření v chirurgické ambulanci.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Pavlína Koucká