Nedostatek železa. Který sirup můžeme dávat?

Zodpovězené
29. led 2021

Dobrý den,

můj 20měsíční syn přestal jíst, nechce jíst nic, je bledý, má kruhy pod očima a je unavený. Před rokem mu zjistili nedostatek železa v krvi, bral kapky Maltofer 4 měsíce a pomohlo to, následně testy ukázaly, že má železo v normě. Bohužel teď má stejné příznaky jako před rokem a já se ptám... Který sirup můžeme dávat se železem?

Všude je psáno od 3 let. K doktorovi na krevní testy jdeme až za týden a to mi přijde pozdě vzhledem k tomu, že musí něco jíst a všechno odmítá.

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

doporučuji substituci železa zase Maltoferem, opět ve formě kapek. Sirup existuje také, ale podle mých zkušeností sirupová forma více zatěžuje trávicí trakt.

Přeji Vám krásný zbytek dne.
MUDr. Lenka Emmerová