Může to být pátá nemoc?

Zodpovězené
2. črc 2024

Dobrý den,

může to být 5. nemoc, nebo spíše alergie na sluníčko?

Má to po celém těle, nesvědí.

Děkuji

Dobrý den,
pátá nemoc se většinou projevuje výrážkou v obličeji, pro kterou je typická měnlivost v závislosti na teplotě (v chladu je méně výrazná, po přechodu do tepla se zvýrazní). Vyrážka na těle bez výsevu v obličeji není typická pro pátou nemoc, ale vyloučit ji nemohu. Pokud k tomu nebyly cca 3 dny před tím horečky, tak by se nemělo jednat ani o šestou nemoc. Pokud k tomu nejsou afty v puse a vyrážka na rukou a nohou, tak by se nemělo jednat ani o sedmou nemoc.
Pokud to nesvědí, neměla by to být ani alergická reakce.
Reakce na sluneční záření by to být mohla. Pokud se vyskytnou další příznaky např. horečka nebo by vyrážka přetrvávala doporučuji navštívit Vašeho PLDD.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Pavlína Koucká