Mohou být dcery nakažlivé a ohrozit ostatní neštovicemi?

Zodpovězené
28. dub 2019

Dobrý den,

mám dvě dcerky, 2,5 roku a půl roku. Před necelým týdnem si ta starší hrála s holčičkou, které se teď objevily neštovice. V té době, kdy si holky hrály, měla holčička jeden pupínek, ale na pohotovosti jim bylo řečeno, že to neštovice nejsou. Byla bez teplot. Moje holky jsou zatím v pohodě, žádné pupínky, bez teplot. Zítra máme jít na vítání občánků, jsou holky nakažlivé? Nerada bych ohrozila další děti. Taky bych se chtěla zeptat, jestli jsou neštovice pro půlroční dítě nějak více rizikové?

Moc děkuji za odpověď.

Dobrý den,
nemocný varicelou začíná být infekční těsně před výsevem puchýřků a následně po celou dobu jejich trvání, tj. do zhojení. Takže pokud dívky nejeví známky nemoci infekční nejsou.
Kojenec ve stáří 6 měsíců není ohrožen vyšším rizikem komplikací nemoci, je stejné jako u ostatních dětí.

Přeji Vám krásný zbytek dne.
MUDr. Lenka Emmerová