Maximální rozestup mezi dávkami. Jak je to u Hexavakcíny?

Zodpovězené
9. pro 2019

Dobrý den,

prosím, jaký je možný maximální rozestup mezi 1. a 2. dávkou Hexavakcíny?

Dcera není úplně v kondici a MUDr. nás nutí k dalšímu očkování po 4 měsících, že už musíme.

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

šestivalentní vakcína je připravena tak, aby vyvolala dostatečnou protilátkovou odpověď a tím dostatečnou ochranu dítěte před infekcemi. Registrační studie vykazují nejlepší protilátkovou odpověď v uvedeném schématu 0 - 2 měsíce - 6 až 9 měsíců. Odchylky od těchto doporučených intervalů už mohou být zatíženy menší účinností očkování. Maximální interval (rozestup) není stanoven, musí se vycházet z konkrétního případu. Jen doplňuji, že sérokonverze, tj. vznik ochranných protilátek, nastupuje až po aplikaci 2. dávky, třetí dávka je booster, čili posílení, upevnění ochrany.

Přeji Vám krásný zbytek dne.
MUDr. Lenka Emmerová