Louda a snílek. Pomohl by psycholog? Nebo děláme něco špatně?

Zodpovězené
11. pro 2020

Dobrý den,

už nevíme, jak mluvit s dcerkou. Loudá se ve všem, co jí nebaví, hlavně oblékání do školky. Je jí 5 let a někdy nám přijde jak tříletá. Nepomáhá nic, okolí řekne, jak by ji zmlátili, že hned bude poslouchat, ale těmto trestům se snažíme vyhýbat. Když už dostala na zadek, tak to potom použila proti nám a hlavně na mladšího brášku.
Pozitivní odměny nefungují, protože to dlouho trvá, než na ni dosáhne. Nedokážeme ji ničím motivovat. Zákazy, příkazy, tresty jako odebrání hračky, žádná televize apod. končí jejím totálním hysterickým neeeeeee a zase nic nedělá. Nevýchova nefunguje. Je prostě líná a když má něco dělat, sedí a kouká...

Pomohl by psycholog? Nebo děláme něco špatně?

Děkuji

Dobrý den,

jestliže zatím dívenka nebyla nijak vyšetřována, pak doporučuji její vyšetření k vyloučení organické poruchy. Tj. pediatrické vyšetření, základní vyšetření krve (včetně hormonů štítné žlázy), moči. Udělat foniatrické a ORL vyšetření k vyloučení sluchové vady, oční vyšetření k vyloučení oční vady (např. tupozrakosti), doplnit neurologické vyšetření (včetně EEG). Psychologickou intervenci realizujte, lépe se vše okolo dcery vysvětlí a objasní.

Přeji Vám krásný zbytek dne.
MUDr. Lenka Emmerová