Kuckání po běhu, dcera 2,5 roku. Může to poukazovat na nějaký zdravotní problém?

Zodpovězené
29. črc 2024

Hezký den,

dcera po "běhu" (myslím tím uběhnutí nějaké vzdálenosti v kuse, ne třeba jen rozběhnutí se za balónem) kucká. Trvá to od mala, tedy od té doby, co je schopna uběhnout nějakou vzdálenost. Nebývá nachlazená, nesouvisí to s aktuálním zdravotním stavem - ve smyslu je nachlazená, oslabená, atd. Dle mne je to nějaká reakce na fyzickou aktivitu. U ničeho jiného se to neděje. Kuckání je krátkodobé, prostě si cca 6-8krát pokucká a je ok.

Může to poukazovat na nějaký zdravotní problém?

Díky moc.

Bára

Dobrý den,

takto bez vyšetření a bez podrobné znalosti anamnézy těžko soudit, ale mohlo by se jednat o astma. Když byste ho chtěla vyloučit, doporučuji vyšetření v alergologické či dětské pneumologické (plicní) ambulanci.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Pavlína Koucká