Kravské mléko. Může uškodit?

Zodpovězené
23. únor 2020

Dobrý den,

malá má 2 r. a 2m. a už 3 měsíc ji nekojím. Při odstavení jsem ji naučila na kravské mléko. Jenže v noci se často budí (budila se i když jsem kojila) a vypije i půl litru kravského mléka.

Nemůže jí to uškodit?

Přes den se jí pak snažím dávat pouze čaj a vodu.

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

není fyziologické přijímat během noci nadměrné množství tekutin. Vzniká návykové pití, navíc spánek není kvalitní, není hluboký, je rušený pocitem na močení, popř. pomočením (může vznikat potíž s odplenkováním).
Má-li dívka v noci žízeň, podejte jí po hrnečku neslazenou vodu, aby žízeň utišila.
Kravské mléko holčičce nabízejte spíše během dne.

Přeji Vám krásný zbytek dne.
MUDr. Lenka Emmerová