Kombinace MMR + Bexsero. Jaký na to máte názor Vy?

Zodpovězené
1. pro 2023

Dobrý den,

dcera má jít nyní ve 14 měsících na očkování MMR vakcínou. Pediatra doporučila v ten den naočkovat i třetí, tedy poslední dávku vakcíny Bexsero. Tvrdí, že vzhledem k opožděné reakci na MMR vakcínu není žádný problém tyto dvě vakcíny očkovat současně. Mně se to bohužel nějak nepozdává a tak bych ráda znala názor i jiných odborníků.

Za Vaši odpověď budu ráda.

Děkuji

Dobrý den,

osobně bych očkování raději rozložila. U obou těchto očkování jsou relativně časté reakce, proto bych raději očkovala každou vakcínu samostatně.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Pavlína Koucká