Je to angína?

Zodpovězené
26. čer 2024

Dobrý den,

jsme na dovolené a obě děti, 3 a 6 let v sobotu teploty 38,5 a únava, mírná bolest v krku. Včera ani dnes už nic a normálně fungují. Toto jsem jim ale našla v krku, takový malý puchýřek, téměř na stejném místě.

Může to být angína?

Děkuju

Dobrý den,
z fotografie se to hodnotí těžko, ale angína by to určitě být mohla.
Mohlo by se nicméně jednat i o virové onemocnění (způsobené virem oparu, k němuž také mohou být horečky). K jistému závěru bych potřebovala další vyšetření (CRP, sedimentaci apod.).
Pokud si ale již nezatěžují na bolest v krku, ani na bolest při polykání, tak by to mohl být obyčejný aft (např. vzniklý po konzumaci nějakého tropického ovoce). Pokud budou horečky či bolest v krku přetrvávat, doporučuji navštívit lékaře.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Pavlína Koucká