Jaký opalovací krém pro miminko? Stačí OF 30?

Zodpovězené
30. dub 2019

Dobrý den,

včera jsem navštívila lékárnu kvůli opalovacímu krému pro dítě narozené v září 2018. Doporučili mi Ladival 30 pro citlivou pokožku. Původně jsem chtěla OF 50, ale tvrdili mi, že pokud nejedeme k moři, tak OF 30 pro naše podmínky stačí. Je to opravdu tak, nebo mám raději koupit ještě i opalovací krém s OF 50 určený přímo pro děti?

Děkuji.

Dobrý den,

kojenci a batolata by se neměla vystavovat přímému slunci mezi 10. - 16. hodinou. Jejich citlivou pokožku chráníte nejlépe bílým bavlněným lehkým prádlem ( to zajistí ochranu jako faktor 60 ). Části těla, které takto nejde ochránit, doporučuji na úvod sezony mazat krémem s vyšším faktorem, po otužení pokožky používat krémy s nižším faktorem. Vysoká blokáda ochuzuje dítě o bonus, jež slunění přináší. Přesné číslo faktoru Vám nepovím - záleží na fototypu kůže dítěte, její reaktivitě po oslunění i místě Vašeho pobytu na slunci ( moře, hory, městský park, atd. ).

Přeji Vám krásný zbytek dne.
MUDr. Lenka Emmerová