Jak se léčí zvětšené krční mandle u dítěte?

Zodpovězené
26. únor 2019

Dobrý den.

Dcera (3,5 roku) má zvětšené mandle asi od prosince, teď se jí zvětšily natolik, že při otevřené puse není vidět dál do krku. Zjistila jsem to proto, že začala divně mluvit a chrápe. A když chce polknout něco velkého, tak jí to bolí. K Dr. zajdeme, protože tam nebyla. Sestra mě vystrašila dalšími antibiotiky, které jsme měly před měsícem na zápal plic. Jak jinak se dá léčit a může případně s antibiotiky do školky, když jí jinak nic není?

Dobrý den,

zvětšení, hypertrofie, krčních mandlí vyžaduje vyšetření. Kromě výtěru krčku také vyšetření krve, včetně stanovení hodnoty ASLO. Doporučuji i vyšetření ORL specialistou.

Přeji Vám krásný zbytek dne.
MUDr. Lenka Emmerová