Jak na dětský vztek?

Zodpovězené
27. srp 2019

Dobrý večer,

nevím, s kým se poradit o synově chování. Naše paní doktorka říká na vše - to je v pořádku.

Syn, 34 měsíců. Vždycky to byl bystrý a velice chytrý kluk.

Co se týče pohybu, tak to trochu trvalo. Lézt začal až v 10 měsících a chodit ve 13ti měsících. Teď ale běhá jak dostihový kůň. Okolo 1,5 roku začal být svehavý, ale říkala jsem si, že každý jsme nějaký. Ve 2 letech začal mít vztekací stavy, ale prý je to normální. Od 2,5 roku se začal vztekat i kvůli blbině a stupňuje se to. Nemůžeme ho kolikrát ani pohladit, to se začne lískat, jakoby to pohlazení nebo pusu chtěl ze sebe utřít. Není den bez scén. Když je v klidu, tak je strašně hodný, ale ty výkyvy nálad mě už trochu děsí.

Před 2 měsíci se nám narodilo druhé dítě, tak začal žárlit, ale když je v klidu, tak brášku pusinkuje a hladí a furt se k němu tulí. Bohužel už ty jeho stavy začaly dřív, ne až po narození brášky.

Je to normální období nějakého (dlouhého) vzdoru, nebo to může být něco jiného?

Moc děkuji za odpověď!

Hezký večer!

Dobrý den,

na podobný typ dotazu jsem odpovídala 19.8.2019, v podstatě moje rozvaha a doporučení platí i pro situaci Vašeho synka.

Vámi zmiňované psychomotorické tempo je v normě ( lezení okolo 10 měsíce, samostatná chůze do 15 měsíců).

Přeji Vám krásný zbytek dne.
MUDr. Lenka Emmerová