Instantní kaše 1-2 roky. Je to stále vhodná večeře?

Zodpovězené
20. čer 2024

Dobrý den,

malý má 1,5 roku (korigované 1 rok 4 měsíce), je zcela zdravý. Večer má rád stále instantní mléčné kaše (Nutrilon, Sunar, Hipp…). Kupuji jen ty základní příchutě vanilka, ovoce, ale mají věkové určení většinou jen 6+. Kaše 12+ jsou čokoládové, což nechci.

Je to stále vhodná večeře, i když je to 6+ (dvě večeře z týdne je maso-zelenina z oběda), nebo raději vařit již klasickou krupičnou kaši z mléka nebo masozeleninový příkrm jako na oběd?

Zatím má jen 8 zubů. Stále se trochu kojí.

Děkuji za radu a pěkný večer.

MM

Dobrý den,

instantní kaše 6+ znamená, že se dají podávat dětem od 6 měsíců. Můžete je podávat, jak dlouho budete chtít (jak dlouho je bude dítě tolerovat). Pokud syn pěkně prospívá (přibývá na váze), tak není důvod k tomu podávat kaše 12+.

Pokud si budete vařit kaše sama, také není problém a je to asi ekonomicky výhodnější, ale záleží na Vás, co budete preferovat a co synovi chutná. Masozeleninový příkrm je k večeři také v pořádku, čili záleží na Vás. Důležité je, aby syn prospíval a chutnalo mu.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Pavlína Koucká