Hypertonie a pokládání na bříško. Pokládat nebo ne?

Zodpovězené
6. lis 2019

Dobrý den,

můj syn (2 měsíce) má hypertonii. Takto nám to řekla naše paní doktorka, s tím, že možná bude kvůli tomu opožděný ve vývoji a pokud ano, tak budeme muset cvičit.

Zajímalo by mě, zda ho mám pokládat na bříško? Dle paní doktorky rozhodně ano a dle fyzioterapeutky rozhodně ne. Nevím podle čeho se mám řídit. Nerada bych mu ublížila. Jaký názor na to máte Vy?

Děkuji.

Dobrý den,

doporučuji chlapečka zatím na bříško nepokládat, preferovat relaxační chování, masáží uvolňovat hypertonické oblasti (ručky, nožky, atd.), zahájit fyzioterapii.

Přeji Vám krásný zbytek dne.
MUDr. Lenka Emmerová