Hlen ve stolici + teplota 37,3 °C. Poradíte, prosím?

Zodpovězené
26. lis 2023

Dobrý den,

mám 12denního syna a třetím dnem pozoruji změnu barvy stolice ze žluté na žlutohnědou, ve které je hlen. Stolice se "táhne" a občas tvoří takové "slepence". Pár dní už máme také projevy bolení bříška, které vypadají jako "prdíky", malý se propíná a střídavě krčí a natahuje nožičky, navíc poslední dny měřím malému teplotu 37 °C - 37,3 °C. Nejsem si jistá, zda je to pro novorozence normální. Někde píší, že je normální teplota pro novorozence do 37 °C, jinde zase do 37,5 °C. Syn je plně kojený a chuť pít má, nehubne.

Mám obavy, zda se nemůže jednat o nějaký průjem, či alergii.

Byla bych se bývala zeptala naší paní doktorky, ale pro nemoc nám zrušili plánovanou dvoutýdenní prohlídku a nevím, kam jinam se obrátit.

Za odpověď předem mnohokrát děkuji.

Dobrý den,

je-li syn plně kojený, pak by stolice měla mít charkter "míchaných vajíček", tzn. barvy žlutooranžové a konzistence míchaných vajíček. Dle fotorafie se mi zdá stolice nazelenalé barvy. To by mohlo značit střevní infekci. I hlen ve stolici by mohl značit střevní infekci. Na druhou stranu se to může někdy stát i bez infektu. Potřebovala bych vědět, kolik stolic malý za den má, zda k tomu není zvracení apod.

Pokud je frekvence stolic vyšší než obvykle, barva bude přetrvávat, vyskytne se horečka/zvracení, doporučuji navštívit Vašeho PLDD. Vezměte s sebou jednu plenu se stolicí na ukázku.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Pavlína Koucká