Hexa a sinflorix vakcíny očkované najednou. Jaká jsou rizika podání?

Zodpovězené
2. dub 2019

Dobrý den,

lékařka mého dítěte chce mé dceři dát tyto dvě vakcíny zároveň - což se mi moc nelíbí. Jaká jsou rizika, kdyby je malá dostala najednou??

Dobrý den,

podle registrace obou vakcín je možná jejich koadministrace ( tj. současné podání ). Sama preferuji oddělené očkování obou vakcín, jako prevenci silnějších postvakcinačních reakcí ( horečka, bolest, otok a zarudnutí místa vpichu, změna nálady, chování, chuti k jídlu, atd.,atd.). Když je např. časová nouze, podávám obě vakcíny současně při 2., respektive 3. dávce, kdy jsou již známé reakce po očkování u konkrétního dítěte.

Přeji Vám krásný zbytek dne.
MUDr. Lenka Emmerová