Dvouleté batole a 10 hodin spánku. Stáčí to?

Zodpovězené
7. lis 2020

Dobrý den,

mám dceru, za pár dní jí budou 2 roky. Nyní cca týden zpět jsme ji zrušili denní spánek (cca 45-60 min), jelikož večer usínala kolem 23 hod. Nyní vstává kolem 8 hod ráno, přes den nespí a večer usíná kolem 22 hod. Stačí jí tedy celkem 10 hod spánku.

Není to málo?

Vyvětraná je dost. Chodíme min. jednou denně na 3 hodiny ven. Je hodně aktivní, běhá, skáče. Ložnice je chladná, vyvětraná.
Zkoušeli jsme jí ráno vzbudit v půl 7, odpo. spala hoďku a večer stejně usnula kolem 22 hod, spíš déle. Prostě, víc jak 10 hod nespí.

Děkuji za názor.

Dobrý den,

dětí, které spí málo nebo neklidně nebo přerušovaně, přibývá. Důvod tohoto jevu neznám.
Jestliže Vaše dcerka nemá potíže (mrzutá, nechutenství, nerovnoměrný psychomotorický vývoj...), pak bych 10hodinový spánek považovala za dostatečný.
Vámi nově zavedený režim nemusí být natrvalo, někdy může nastat potřeba poledního spánku nebo aspoň klidu (např. po nástupu do školky).

Přeji Vám krásný zbytek dne.
MUDr. Lenka Emmerová