Dlouhodobá rýma. Máte nějakou radu, prosím? Konzultovat na ORL?

Zodpovězené
11. led 2021

Dobrý den,

syn (3,5 roku) má již 5 týdnů rýmu, spíše zadní. Bohužel se mu ji nedaří vysmrkat. Má skelné oči, po spaní je vždy hodně zahleněný, musí si pořádně odkašlat, občas zakašle i přes den. Přes den funí jako "divočák". V noci střídavě chrápe, dýchá nosem, ale nebudí se. Stříkáme Sterimar, opravdu pravidelně, ale nepomáhá. Dle doporučení dětské lékařky jsem zakoupila inhalátor a inhaluje Vincentku, po týdnu žádný efekt.

Máte nějakou radu prosím? Není to už spíše na konzultaci na ORL?

Předem děkuji za odpověď.

Dobrý den,

na Vámi popisovaném stavu se může podílet bakteriální infekce v nosohltanu, zvětšená nosní mandle i alergická dispozice. Doporučuji chlapci udělat ORL vyšetření, včetně výtěru nosohltanu a léčbu dle výsledku. Podat zároveň antihistaminika - léky na alergii - např. Fenistil kapky nebo Zodac kapky ústy.

Přeji Vám krásný zbytek dne.
MUDr. Lenka Emmerová