Dcerka má strach z mužů. Jak to řešit?

Zodpovězené
26. srp 2019

Dobrý den,

dcerka má 3,5 roku a bojí se některých mužů ( s tetama je v pohodě). Dělá mi to u strejdů ( bráchové od manžela), které vidí jednou za čas, jen je uvidí a říká, že se jich bojí a celou dobu, co jsme s nima, sedí na mně, jak přikovaná. Pravdou je, že to s dětmi moc neumí, neumí si s ní hrát, nedělají s ní hlouposti... další strejda, náš známý, má hluboký hlas, s dětmi to taky moc neumí a jen na ni promluví, začne brečet a ani ho nepozdravi. Ostatní strejdové jsou v pohodě - sice potřebuje krátký čas na "otrkání", ale pak je v pohodě.

Další problém je, že:

  • Neustále fňuká ( nechce si stříhat vlásky, nechce si je umývat, nechce jít k zubaři ( před nedávnem ji trhali stoličku a jen se vzpomene zubař začne vyvádět) a pořád něco...

Mám to nějak řešit? Nebo je to jen obdobím? Do školky zatím nechodí.

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

dcerčiny odmítavé projevy vůči pro ni málo známým a z jejího pohledu potenciálně ohrožujícím mužům se mi jeví jako přirozené a tipuji, že budou dočasné.

Stejně tak Vaše nabídky výše zmíněných aktivit, jako je ošetření u zubaře, máčení hlavy při mytí a úprava vlásků ostrými nůžkami, přirozeně odmítá a brání se jim.

Doporučuji trpělivý a chápavý přístup, časem se jistě její odpor zmírní.

Přeji Vám krásný zbytek dne.
MUDr. Lenka Emmerová