Dcera ve 20 měsících moc nejí. Je nějaká možnost jak jí chuť k jídlu podpořit?

Zodpovězené
25. únor 2019

Dobrý den,

dceři bude 20 měs a je velký nejedlik. Od malá je na UM. Od začátku odmítá příkrmy. Prospívá krásně, je zdravá, chytrá, aktivní, ale sní minimum normálního jídla. Vždy jí se mnou u stolu, ale v jídle se většinou pošťourá, něco málo okouše. Občas si dá jogurt, vypije trochu kefíru a zbytek opravdu pomálu. Pediatrička řekla, že se snad jednou rozjí. Hemoglobin i železo má v pořádku. Je nějaká další možnost jak jí chuť podpořit? Zkoušela jsem vařit, podávala kupované, vařené někým jiným. UM chce vždy.

Děkuji

Dobrý den,

nevím sice, co je UM přesně, ale domnívám se, že mléčná formule typu Sunar, Beba, Nutrilon. O jídelníčku a stravovací strategii jsem již několikrát zde odpovídala, myslím, že po pečlivém přečtení nějaký tip najdete.

Co je důležité udělat - zamezte tzv. ujídání, což jsou jídla mimo jídelní plán ( a ten je: snídaně, svačina, oběd, 2. svačina, večeře, 2. večeře ), snižte příjem mléka na 300 - 500 ml za 24 hodin, nechte dítě jíst samo ( a při tom ho případně ještě krmte ), nedejte se znejistit od babiček a dalších osob v okolí. Jestliže celkově dcerka prospívá, včetně uspokojivých hodnot v krevním obrazu, nechte ji jíst její malé porce.

Přeji Vám krásný zbytek dne.
MUDr. Lenka Emmerová