Dcera nepřibírá. Čím to je?

Zodpovězené
31. pro 2020

Dobrý den,

dcera bude mít 6.1. 2021 4 měsíce. Na 2měsíční prohlídce měla 3 710 g a na 3měsíční 4 100 g. Kojena není zhruba od 7. týdne. Mlíčko dostává po 3 hodinách a bez problémů vypije 250 ml.

Kde tedy je chyba, že malá moc nepřibírá?

Děkuji

Dobrý den,

podle údajů z Vašeho dotazu, dívka mezi 2. a 3. měsícem (tj. za 1 měsíc) přibrala 390 g, což je 13 g denně. Je to hraniční přírůstek a měl by se objasnit důvod. Doporučuji pediatrické vyšetření holčičky, výtěr krčku a zadečku, udělat krevní rozbor, vyšetření moči, včetně kultivace moči. Doplnit sono bříška. Dále postupovat dle výsledků.
Od 4. dokončeného měsíce zavádět kvalitní příkrmy.

Přeji Vám krásný zbytek dne.
MUDr. Lenka Emmerová