Chřipka a pro mě netradiční průběh. Čím to, že se to od zlepšení opět zhoršuje?

Zodpovězené
9. pro 2019

Dobrý den,

možná jsem jen histerická matka, ale jsem si nejistá. Syn (20 měsíců) má chřipku od neděle. Začalo to rýmou a kašlem (vlhkým), horečkou 40 stupňů a zvracením. Horečka šla srážet jen cca na 4 hodiny a jen na 39 stupňů. Střídala jsem Paralen čípky a Nurofen. V pondělí jsme jeli k doktorce, poslechla ho, udělala crp. Crp bylo 7, poslech se jí nezdál, tak nás poslala na rentgen, ten byl v pořádku. Takže jsem podávala Ambrobene, na noc Levopront, do nosu Sterimar a Pamycon a k tomu Fenistil kapky.

Horečky trvaly do středy, stále 39-40,5 stupňů, takže po čtyřech hodinách jsem srážela čípky a Nurofenem + jsem přidala celotělový zábal. A ve středu ráno jsem to konečně srazila až na 37,5 a s tím ustoupilo zvracení. Rýma se změnila na čirou, ale kašel přešel do suchého. Celý den byl konečně bez teplot, ale v noci horečka 39, zvracení a stěžoval si na bolest hlavy. Nurofen opět zabral a přes den byl bez teploty a v noci to samé, horečka 39, bolest hlavy. A dnes je pátek, ráno spal déle než obvykle, přes den je protivný, spavější, teplota stoupá k 38 (zatím nesrážím) a přijde mi dráždivější ten suchý kašel. Je tu víkend a já nevím, zda mám raději jet na pohotovost nebo čekat do pondělí. Přijde mi zvláštní, že se jakoby zase zhoršuje.
Jen bych ještě podotkla, v lednu jdeme na trhání nosní mandle, nemůže díky ní dýchat nosem a od narození ho trápí reflux a prodělal 3 bronchitidy v 1. roce.

Děkuji moc za radu nebo aspoň uklidnění.

Dobrý den,

Vámi popisovaný průběh určitě stojí za brzkou kontrolu chlapečka pediatrem, včetně opakování CRP, streptestu (výtěru krčku), vyšetření moči. Ještě bych doplnila ORL vyšetření - průběh nemoci by mohl být komplikován zánětem středouší (obzvlášt', když má dítě zvětšenou nosní mandli a reflux).

Přeji Vám krásný zbytek dne.
MUDr. Lenka Emmerová