Červené fleky. Co to může být?

Zodpovězené
2. říj 2023

Dobrý den,

malé se udělaly červené fleky na krku, posléze v dekoltu. Dětský lékař říkal, že to bude ze zapaření, předepsal nám Imazol, ale nejedná se o fleky v záhybech. Přijde mi, že se to po ní nelepší, spíše horší. V létě to mívala v záhybech ze zapaření, ale vypadalo to úplně jinak. Neměnily jsme prací prášek, ani kosmetiku.

Můžu poprosit názor, co to může být?

Přikládám fotku.

Děkuji

Dobrý den,

kožní problémy se z fotografie hodnotí jen velmi těžko. Také bych se potřebovala doptat na nějaké informace v anamnéze.

Nicméně dle Vašeho popisu a dle fotografie, si také myslím, že by se mohlo jednat o vyrážku ze zapaření. Pokud byste si chtěla být jistá, doporučuji navštívit kožní ambulanci.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Pavlína Koucká