Černý kašel. Musí být pořád doma, ležet a nesmí chodit ven, když už 10 dní bere atb.?

Zodpovězené
2. říj 2024

Dobrý den,

dcera (16 let) dostala černý kašel. Už 10 dní bere atb. a má je na 14 dní. Na kontrolu jdeme až po dobrání atb.

Má být pořád doma, ležet a nesmí chodit ven?

Kašel měla jen ze začátku, nyní občas během dne zakašle, ale jiné příznaky neměla a nemá. Někteří spolužáci se vrátili po týdnu s ČK do školy, my až po 14 dnech.

Infekční by být už neměla? A klidový režim je nutný?

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

po 10 dnech antibiotické terapie by dcera již neměla být infekční. Klidový režim by ještě měl být zachován alespoň do 14 dní od započetí terapie (tzn. bez zvýšené pohybové aktivity), ale do školy jít již může.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Pavlína Koucká