Časté buzení během noci. Existují nějaké kapky či léky, které by přiměly ke spánku?

Zodpovězené
21. črc 2020

Dobrý den,

syn (7 m.) se v noci často budí. Usíná běžně mezi 20 a 21 hodinou. Na to konto už se budí kolem 22 hod. Když mám štěstí, probudí se na mléko až kolem 2 hodiny, a když štěstí nemám, probudí se už kolem půlnoci. Pak ve 2, pak ve 4 a občas se probudí úplně v 5 nebo v 6 ráno.
Každé buzení provází vykopávání nohou, přetáčení se a samozřejmě brek. Není to brek bolestný. Každé nové usínání znamená láhev s mlékem (většinou si dávku rozdělí na několik nočních probuzení) a občas i uhoupání v náručí.
Trvá to už 2 měsíce. Nejprve jsem myslela, že je to růstem zubů, ale ty už měsíc má. Syn je čilé, aktivní dítě. Dopoledne spí cca hodinku a odpoledne si dá tak hodinu a půl. Jinak stále leze, stoupá si, péruje v kolenou a povídá. Směje se a není na něm vidět jediná známka nějakého problému. Moje pediatrička mi dala homeopatika proti vzteku. Prý když je ten brek ne bolestný, tak bude spíše zlostný. Mně však příjde, že syn neumí pořádně vypnout tělo k spánku.

Trvá to už dost dlouho a zajímá mě, zda existují nějaké kapky či léky, které by ho ke spánku přiměly. Nechci syna úplně zdrogovat a jindy bych se také přiklonila na stranu homeopatik, ale z těchto homeopatik si nejsem jistá jejich správnou volbou a na druhou stranu už nemám chuť něco měsíc zkoušet, zda to zabere.

Předem děkuji.

Dobrý den,

na téma spánek, resp. ne - spánek kojenců jsem zde již několikrát odpovídala. Zkuste prosím vyhledat a pročíst. Podle Vašeho popisu vidím rezervu v organizaci noci - doporučuji krmit dítě během noci jen jednou, nedávat mu další a další mléko, nehoupat v náručí, nesnažit se ho uspat za každou cenu, atd.
Kromě homeopatik se kojenci na spaní nepodává nic. I když spánková deprivace rodičů je nepříjemná, musí se to takzvaně vydržet.


Přeji Vám krásný zbytek dne.
MUDr. Lenka Emmerová