Boule na čele. Máme se pro jistotu objednat k lékaři, nebo se to ještě vstřebá?

Zodpovězené
11. srp 2024

Dobrý den,

moje 2,5letá dcera před dvěma měsíci spadla z gauče a bouchla se do hlavy o roh skříně. Měla obrovskou bouli. Sledovali jsme, jestli nebude mít nějaké příznaky, že bychom jeli na pohotovost, ale byla živá jako obvykle i v noci ok. Asi za týden jí boule zmizela, ale měsíc na to spadla venku na beton a opět měla bouli na tom samém místě na čele a měla to i odřené. Boule po pár dnech splaskla, ale je to už 3. týden po úraze a pořád tam má malou tvrdou bulku - na dotek nebolí.

Máme se pro jistotu objednat k lékaři, nebo se to ještě vstřebá?😱

Děkuji

Dobrý den,

bez vyšetření nedovedu říci. Nicméně z Vašeho popisu se mi to nejeví nijak závažné a ještě bych vyčkala. Kdyby se to ale nehojilo či došlo k nějaké změně, doporučuji navštívit lékaře.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Pavlína Koucká