Bolest kolene. Může to být po rýmě?

Zodpovězené
29. pro 2019

Dobrý den,

syn, 2 roky, se dnes ráno vzbudil a od té doby nemůže došlápnout na nohu. Drží se za levé koleno a pláče. S dr. jsem mluvila, prý to muže mít po rýmě, (kterou měl minulý týden), nějaký zánět v kyčli, ale ať jdeme radši na chirurgii. Tam jsme byli, podle rtg a vyšetření vše v pořádku. Tam samozřejmě syn normálně šel, má panickou hrůzu z doktorů, takže s řevem utíkal za námi a “nic” ho nebolelo. Přijeli jsme domů a opět nemůže chodit. Dávám Nurofen, ale nezabírá.

Myslíte, že to může být z té rýmy a odezní to samo?

Jsem bezradná. Podle dr. je v pořádku, ale doma se nemůže postavit na nohy.

Děkuji moc za odpověď.

Dobrý den,

bolesti nožky v kterékoli její části mohou značit zánět kyčle, který poměrně často doprovází respirační infekt ("kyčelní rýma "). Doporučuji ortopedické vyšetření, včetně sono kyčle.

Přeji Vám krásný zbytek dne.
MUDr. Lenka Emmerová