Bolest hlavy u syna. Po vyšetření stále bolí. Počkat nebo volat dr.?

Zodpovězené
15. únor 2020

Dobrý den,

syn (necelých 6 let) si stěžuje už 4 měsíce skoro každý den na bolest hlavy v zátylku. Byli jsme s ním na začátku roku v nemocnici. Neurologické vyšetření měl v pořádku, EEG a oční pozadí také. Má silnou vadu zraku, brýle nosí, měl blok v krční páteři, který mu doktor odblokoval. Prý to má už v pořádku.
Syn si jeden den v nemocnici nestěžoval. Vypadalo to, a taky to má ve zprávě, že vypadá na vadu zraku a kvůli té blokádě. Syn si ale každý den stěžuje na bolet na stejném místě, ale je divné, že si stěžuje 10-15 minut, a pak mu nic není. Někdy mu dám Paralen, někdy ne. Přijde mi to jako spíše nějaké tlaky.

Jsme objednaní ještě na konci března na MR, ale nevím, co mám dělat, zda čekat nebo zavolat neuroložce a říct, že si pořád stěžuje?
Nebo počkat?

Bojím se, aby to nebylo nic važného, ale když měl všechna vyšetření v pořádku, tak snad to nebude nic. Doktoři by to snad poznali a poslali by ho co nejdříve na MR, že?

Dekuji.

Dobrý den,

grafické vyšetření hlavy (v tomto případě MR), má vyloučit organické změny v hlavě a mozku, například nádor.
Jestliže je bolest zvladatelná (např. podáním Brufenu či Paralenu), dítě nezvrací, nemá kolapsové stavy (omdlení, stavy na omdlení nebo křečové stavy), pak vyčkejte na vyšetření dle pozvání. Při výše uvedených projevech by bylo nutné dítě vyšetřit bezodkladně.
O trvajících potížích paní neuroložku informujte.

Přeji Vám krásný zbytek dne.
MUDr. Lenka Emmerová