Blinkání po UM. Poradíte, prosím?

Zodpovězené
16. kvě 2021

Dobrý den,

prosím o radu. Mám doma týdenní miminko. Krmím UM a snažím se i kojit. MM mám málo, miminko mi hublo na váze, proto jsem musela začít dokrmovat. Vždycky se snažím nakojit, pak dokrmit. Jenže miminko mi dost často blinká. Většinou chvíli po tom, co mléko dopije, výjimečně třeba i hodinu potom. Vůbec nevím, co s tím.

Poradila byste mi něco?

Pokaždé dávám odříhnout, ne vždy se to ale povede. Nemyslím si, že bych ho překrmovala.

Děkuji

Dobrý den,

takto malí novorozenci mají často gastroezofageální reflux. Doporučuji antirefluxní mléčnou formuli (AR mléko) a antirefluxní režim, kontrolu přírůstků na váze (cca plus 20 g za den).

Přeji Vám krásný zbytek dne.
MUDr. Lenka Emmerová