Blábolení v 8 měsících. Jaké máte zkušenosti?

Zodpovězené
6. čer 2020

Dobrý den,

chtěla bych se zeptat na zkušenosti ostatních matek s blábolením u 8měsíčního dítěte. Před pár dny malá ukončila sedmý měsíc a stále se ani nepropracovala k bebebe, mamama. Během dne, když si hraje s hračkou, tak grčí, výska a píská, někdy si jen potichu hraje a vidím, že je zaměřena na nějakou část hračky, ucho, nohu, ruku a ohlíží si ji a případně ožužláva.
Co se týče plazení, tak k tomu se postupně propracovává, staví se na čtyři a houpe se, jinak se i směje, když se jí schovávám, a pak hrajeme kukuk. Neočekávám, že bude přesně podle "tabulek" ani to nechci, jen tím, že je to první dítě, pochybuji a bojím se, zda je vše v pořádku.

Děkuji za odpověď

Dobrý den,

holčička používá mluvidla, zatím ovšem nekoordinovaně, což je ještě v "limitu". I toto je nácvik na mluvení.
Vývoj řeči podpoříte tak, že se nakloníte nad jejím obličejem , aby viděla Vaše rty a budete znatelně vyslovovat pár základních slabik. ( ta, ma, ba... atd.). Dítě začne také špulit pusinku a napodobovat Vás.

Přeji Vám krásný zbytek dne.
MUDr. Lenka Emmerová