Alergie na mléko?

Zodpovězené
20. čer 2024

Dobrý den,

prosím o radu. Roční dcerka spí velice neklidně, v postýlce se převaluje. Brečí ze spánku. Spí na bříšku s nožičkama vsunutýma k bříšku a vystrčeným zadečkem. Trpí stále na prdíky. Je od začátku na UM. Byly jí odstraněny blokády. Má 8 kg. Je taková drobná. Narodila se akutní sekcí (po IVF). Sama mám celiakii. Manžel má také hodně alergií.

Přemýšlím, jestli to nemůže být nějaká potravinová alergie, na mléko?

Není noci, aby spala klidně. Lékařka nijak nereaguje. Nebo je to opravdu "normální"?

Děkuji za odpovědi.

Dobrý den,

pouze z Vašeho popisu nemohu říci, zda by se mohlo jednat o alergii. Jak vypadá stolice? Pokud je v ní krev či hlen, pak by se o alergii jednat mohlo. Je malá neklidná i přes den? Nebo pouze v noci?

Dále nevím, co myslíte tím, že ji "byly odstraněny blokády".
Nicméně, když má dcera k alergii predispozici (tzn. že má alergii matka i otec) a přibývá na váze jen málo (v roce 8 kg), pak bych ji raději na alergologii objednala.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Pavlína Koucká