Alergie. Může to být horší? Kdy fleky zmizí?

Zodpovězené
25. říj 2020

Zdravím Vás,

dnes jsem se poprvé setkala s alergií u syna, včera jedl ryby a dnes ráno se mu objevily červené fleky na rukou, krku, obličeji, uchu a břichu. Dle doporučení naší paní doktorky jsem malému dala Fenistil a Prednison, po pár hodinách se mu jeden flek zvětšil, ostatní zůstaly stejné.

Mám se obávat, že se to může zhoršit?

Kdy ty fleky zmizí?

Přikládám fotky.

Děkuji

Dobrý den,

průběh alergie, zejména potravinové, bývá vlnovitý - to znamená, že projevy na kůži mizí postupně, ale mohou se vracet. Alergická vyrážka spíše pomalu odeznívá, nemizí najednou a ihned. Kromě doporučené léčby je důležitá dietní, nedráždivá strava, pitný režim, samozřejmě úplná eleminace alergenu. Do úplné úpravy stavu musíte sledovat stav dítěte - nebezpečné jsou otoky, zejména v obličeji, polykací potíže, dráždivý kašel, dýchací potíže.

Přeji Vám krásný zbytek dne.
MUDr. Lenka Emmerová