6letý syn a Sumetrolin. Poradíte, prosím?

Zodpovězené
15. srp 2024

Dobrý den,

dnes, syn 6 let, dostal Sumetrolin - měl v moči trochu zvýšené leukocyty a trochu krve. V sobotu máme jet do Řecka na dovolenou.
Sumetrolin má brát do soboty, ráno dle lékaře to prý nevadí.

Děkuji moc za odpověď.

Dobrý den,

během terapie antibiotiky by měl být zajištěn klidový režim a omezit pobyt na slunci. Po ukončení terapie antibiotiky by se měl syn ještě šetřit alespoň týden (nevystavovat se moc slunci, bez nadměrnéfyzicke aktivity). Pobyt ve stínu a částečně ve vodě by dle mého názoru nemusel vadit, ale stav syna jsem neměla možnost posoudit, tak mohu těžko poradit. Vše záleží na nálezu v moči po ukončení antibiotické terapie a celkovém stavu.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Pavlína Koucká