6 týdenní kojené miminko v noci nečůrá a má suchou plenu. Je to problém anebo je to v pořádku?

Zodpovězené
29. bře 2019

Dobrý den,

mám doma skoro 6 týdnů staré miminko a už asi 3x se stalo, že měl v noci suchou plenku. Dnes spal od 21.30 - 2.00 a po rozbalení plenka suchá. Další kojení proběhlo v 5.30 a plenka už byla počůraná. Plenek počůraných má během dne dost, jediné co dělá problém jsou prdíky a kakaní.
V pondělí to určitě budu řešit na poradně, ale mám se nějak znepokojovat?

Moc děkuji za odpověď.

Dobrý den,

novorozenec a kojenec by měl mít během 24 hodin pomočeno asi 6 plen. Toto množství je obrazem dostatečného příjmu tekutin a zavodnění dítěte. Během noci poklesne frekvence kojení a tím i příjem tekutin. Jestliže je jinak vše v pořádku, určitě se neznepokojujte a vyčkejte na pondělní poradnu. Rozhodující budou přírůstky na váze. Do té doby, jestliže máte chlapečka, zjistěte, zda močí obloučkem a zda se předkožka neplní / nevzdouvá při močení.

Přeji Vám krásný zbytek dne.
MUDr. Lenka Emmerová