4měsíční miminko hodně spí. Co si o tom myslíte?

Zodpovězené
2. črc 2024

Dobrý den,

mé malé budou za dva týdny 4 měsíce. Už od dvou měsíců spí celou noc. Od cca 20.00 hod a budí se mezi 6. a 7. hodinou ranní. Dnes však spala 12 hodin, a kdybych ji neprobudila na mléko (UM), tak by spala ještě dál. Byla hodinku vzhůru a teď spí další více než 3 hodiny a nevypadá, že by se jí chtělo nějak extra stávat. Nemocná se mi nezdá, teploty taky nemá. Teď každý večer bojujeme s hysterickým pláčem, myslíme si, že bříško. Tak jestli není unavená z toho. Nerada bych ji budila, když dneska konečně přes den pěkně spí. Jinak s denním spánkem dost bojujeme, kdy je neodložitelná a teď spinká sama. Nechci být hypochondr, ale prostě se mi něco nezdá.

Děkuji a přeji hezký den.

Dobrý den,
bez vyšetření dcery Vám nemohu odpovědět. Samozřejmě to může být způsobeno horkým počasím či pláčem kvůli kolikám. Nicméně malou sledujte, kdyby se přidalo nějaké atypické chování nebo nějaké příznaky jako horečka, tak bych doporučila navštívit Vašeho PLDD. Dbejte v tomto teplém počasí na dostatečný příjem tekutin (musí být několik mokrých plen za den). Kdyby se Vám to přece jen nezdálo, raději navštivte lékaře.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Pavlína Koucká