Vdechnutí žaludečních šťáv. Stalo se vám někdy?

adel888
4. kvě 2024

Prosím o radu. Pila jsem minerálku a po chvíli mi vyjely do krku žaludeční stavy trosku, zakašlala jsem se (vyloženě nedusila, jen asi 3x zakašlala ihned poté). Bojim se, jestli se ty šťávy nemohly dostat do plic, abych neměla nějaký zanet,aspirační pneumonii. Stalo se vám někdy, ze by vám takhle stavy zaskocily? Čekám mimi a jsem nějaká precitlivela teď na vse..

hasara33
4. kvě 2024

@adel888 klid, nic se neděje 😉 to se občas stane každému - ať už obsah žaludku nebo nějaké pití či jídlo 😅 s největší pravděpodobností si to vykašlala 😉

adel888
autor
4. kvě 2024

@hasara33 no já prave zakašlala jen lehce tak normálně, tak se bojím,ze mi to vjelo do plic trochu 🙈🙈

hasara33
4. kvě 2024

@adel888 jsem si jistá, že to bude v pořádku 😉

klpoiu
4. kvě 2024

Nezlob se, ale poloz telefon a bez radeji na procházku. Pac uz to zacina hranicit s paranojou. Proste ses zakuckala, zadna pneumonie se fakt nekona.

dominikasn
4. kvě 2024

Na něco zemřít musíš

drep
4. kvě 2024

@adel888 a to ses zakuckala poprvý v životě? Nebo nechápu dotaz🤦🏻‍♀️ kašel je přece ten ochranný prvek před aspirací, základní životní reflex. Aspiračních pneumonií jsem v životě léčila mraky a podmínka sine qua non je právě narušení ochrany dýchacích cest -bezvědomím, celkovou anestezií/sedací/ dysfagií…

hafika
4. kvě 2024

Jsou lidé, které trápí reflux a ani o tom nevědí, jen je trápí divný kašel a jinak nemají žádné příznaky a někdy trvá i několik měsíců, než zjistí, že mají reflux a vlastně mají podrážděné dýchací cesty od žaludečních šťáv. Tobě se to stalo jednou, takže klid....

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru