Odměny v kroužku pro děti, které poslouchaly. Co si o tom myslíte?

sedmiteckas
5. kvě 2024

Chtěla bych se zeptat, jaký máte názor na to, když na konci kroužku dostanou odměnu od lektorky pouze "hodné" děti, které poslouchaly. Jedná se o malou skupinu dětí plus mínus 2 roky. Díky za vaše pohledy.

honatko092
5. kvě 2024

@sedmiteckas jaký je to kroužek? Co se od dětí očekává? U nás na konci plavání dostanou všechny malý bonbonek, i ty, co zrovna plavat moc nechtěly jako motivaci 🤷🏻‍♀️

gruyerre
5. kvě 2024

@sedmiteckas nelíbí se mi to

sedmiteckas
autor
5. kvě 2024

@honatko092 je to všestranný kroužek, kdy se v hodině střídají činnosti jako dráha seskládaná z telocvičných nářadí atd, občas výtvarná činnost, písničky...dcera je divočák, miluje pohyb, takže dráhu zvládá špičkově, ale jede si po svém, občas přeskakuje pořadí atd... Nevydrží moc sedět v klidu u básničky. Prostě na některé věci je moc šikovná, některé ji nebaví a to třeba uteče k jednomu prvku hracímu od dráhy, lozí po něm a nechce jít zpátky. Nebo se lehce nechá strhnout ostatním "živým" dítětem. Zase ale třeba když lektorka poprosí děti, aby jí pomohly uklidit, je schopna sesbírat celou místnost a donést lektorce celou krabici. Když byla o půl roku menší, zkusila jsem s ní pár kroužků, ale celkem rychle jsem pochopila, že prostě nejlépe je jí venku, že mi nebude dělat paci páči na povel. Tak jsme za půl roku zkusily tohle, byla jsem ráda, že se dcera jakštakž začlenila, na konci si lektorka volala každé dítě, které mělo poprosit (to dcera zvládá), dala mu křupku, dítě mělo poděkovat (to zvládá) a šlo. Jenže lektorka začala najednou dávat odměny jen hodným dětem. Takže ty "živější" povahy prostě nic nedostaly...
Jen dodám, že ve skupině je nějakých 5,6 dětí, někdy jen 4. Lektorka sama není moc energická, působila někdy, že si přišla odpracovat hodinu a už ať jsem doma, dětem dala činnost a zdáli pozorovala. Činnosti ale měla sestavené a vymyšlené hezky, to uznávám.

veronicka89
5. kvě 2024

Pro me je to duvod k diskuzi s lektorkou a naslednym ukoncenim krouzku...

Jak chce nekdo urcovat ,,hodne,, 2 lete dite 😀

To neni olympiada 🤣

veronicka89
5. kvě 2024

Nebyla ona drive u cvicenych opiček ?

honatko092
5. kvě 2024

@sedmiteckas Tak to by se mi nelíbilo. Dcera taky chodí na kroužek a někdy plní úkoly a někdy ne, s tím se počítá...jsou to děti 🤷🏻‍♀️

sedmiteckas
autor
5. kvě 2024

@veronicka89 pro mě je to už za hranicí. Skousnu hodně věcí, ale tohle je pro mě mimo. My maminky od těch "živějších" dětí za nimi v tom kroužku běháme a snažíme se je usměrnit, nenecháme je vyloženě dělat si úplně co chtějí, někdy jsem s nervama v háji, je to dost náročné... Ale nechápu, proč se lektorka snaží vychovávat tím, že někomu nedá křupku. Tím u žádného dítěte nedocílí toho, že na příští lekci bude šlapat jako hodinky, to snad musí vědět...

korin
5. kvě 2024

Kdysi jsem zažila takový kroužek. Jakmile chtělo batole lézt na překážku z druhé strany nebo v jiném pořadí - problém. Nechápalo, že se má po lavičce plazit - problém. Na závěr vyhrožovala, že něco dostanou jen "hodné" děti... Byli jsme tam myslím dvakrát a místo jsem s radostí přenechala jiné mamince a začala chodit jinam.

xxx3d
5. kvě 2024

nelíbilo by se mi to, řekla bych jí to.
malá skupinka batolat se odměňuje celá, když už...
možná bych zvážila požadavek na vrácení financí za kroužek.

moonulka
5. kvě 2024

Já sama dělám lektorku podobně laděného kroužku pro stejně staré děti a tohle mi přijde teda úplně mimo. Snad se mi nestalo, že by nějaké dítě celou tu hodinu dělalo každou aktivitu, kterou jsem připravila. 🤷‍♀️ Do ničeho děti nenutím, pokud nechce na opičí dráhu, ale skládat vkládačky, prosím. Jen chci, aby si to před další aktivitou uklidnilo, máme tam docela omezený prostor. Odměnu dostanou všichni, křupku a razítko na ruku.

berenika39
5. kvě 2024

A musí tam chodit? Je to mimo, tak malé dítě nechápe systém lektorky....

cuuza
5. kvě 2024

Chodili jsme na podobné kroužky a odměnu ( razítko do notýsku) dostal každý, kdo si přišel s notýskem. Když někdo zapomněl, tak si mohl dát razítko na volný papír, který měla lektorka vždy pro jistotu připravený.

Přístup lektorky je hrozný, nechodila bych tam ani omylem.

kikicha177
5. kvě 2024

Tak to je strašný, vždyť je to právě o tom, že se teprve ty děti učí nějakému řádu, jak ten kroužek probíhá. Že se na začátku přivitaji, mají nějakou aktivitu, opičí dráhu a pak se zase rozloučí. Lektorka je dost mimo, dvouleté dítě nechápe koncept kroužku a odměnu mají dostat všichni. Také jsme měli notýsek s razítkem. Jestli ho vede sama, tak bych tam asi nechodila. Jestli je pod nějakým spolkem, firmou, tak se zeptat tam.

sedmiteckas
autor
6. kvě 2024

Uvědomuju si teď, že jsem to možná špatně formulovala. Ona ta lektorka ty méně spolupracující děti netrestá za to, že nesplní nějaké aktivity, ale za to, že nás rodiče nechtějí poslechnout, když dětem říkáme, ať po něčem nelozí nebo třeba ať spolu neběhají. Chápu, že kdyby jí toto dělaly všechny děti, tak se s nimi nikdo "nedomluví"...ale my ty děti nenecháváme volně běhat, vždy za nimi jdeme a zkoušíme je zapojit zpátky do aktivity, nebo s nimi jdeme pryč za dveře na chvíli, říkáme jim, ať nečertí, že ruší ostatní děti, když k tomu dojde. Někdy čertí víc, někdy méně. A lektorka má asi pocit, že tohle naše snažení o zklidnění dětí podpoří tím, že jim na konci nedá odměny. Dcery se na konci posledně ptala: byla jsi hodná? A ona jí odpověděla, že ano. Lektorka na to, že ne, a nic jí nedala. Podle mě dcera už vůbec nevěděla, co udělala špatně. Protože třeba pomůcky uklízet pomáhala o stošest atd..Pořád to ale cítím tak, že vychovávat má rodič, ona si může myslet, co chce, ale pořád má být nestranná, má uznávat všechny děti, i ty povahově živé, a do výchovy takto nezasahovat, přecejenom kdybych chtěla nějakou pomoc, obrátím se na dětského psychologa, nepotřebuji tohle zažívat v kroužku, kam chodíme 1x týdně. Kroužek jsem odhlásila u vedení, kde jsem situaci popsala, na to mi přišla formální odpověď, že je mrzí, že jsem s kroužkem nebyla spokojená a peníze mi budou vráceny.

slecnami
6. kvě 2024

Mně jako mamince hodně akční holčičky by se mi to teda taky nelíbilo, takže bych tam nechodila. Ale když nad tím přemýšlím, mně se vlastně nelíbí vůbec to, že by děti měly dostávat křupku od lektorky...proč?!

sedmiteckas
autor
6. kvě 2024

@slecnami nevím no...když jsme kdysi chodily do plavání, dostávaly děti také vždycky křupku, teda která maminka to dovolila, to byly ty děti ještě malé...i pak co jsme jednou zkusily jeden kroužek, tam také dostávaly děti zase razítko... dělává se to hodně...nevím proč... já to začala řešit až teď s manýrem té lektorky, že dostanou jen ty hodné děti. Ano, dcera občas hodně zkouší, co může a co ne, pokud máte taky akční dítě, tak asi víte sama... Ale těch potupných 5 minut na konci cvičení si nezaslouží.

slecnami
6. kvě 2024

@sedmiteckas U nás se dávají razítka pro všechny děti a to se mi líbí...ale křupku si s radostí odpustím, už jen z hygienického hlediska 😉 Každopádně popisované odměňování je úplně špatně. To bych dcerku musela kolikrát konejšit, protože by z takové nespravedlnosti plakala...přijde mi to hrozné vůči těm dětem, ony totiž v tomto věku nezlobí, ale jsou prostě zvídavé a akční.

lucinka_16
6. kvě 2024

Taky jsem lektorka těchhle kroužků a nikdy mě nenapadlo, dětem na konci dávat odměnu. Proč by se měly pořád děti odměňovat za něco...? Na konci se rozloučíme písničkou, zamávame si nebo si se staršími dáme placáka, řekneme si,že se na sebe těšíme příští týden a tradá 💁Chodila jsem s dvěma dětmi do plavání a kroužků a nikde jsme nedostávali, ani bysme nedostali 😅 taky jsem měla věčně nespolupracující děti 🤣Syn (6) chodí do kroužku a dostává razítka do deníčku za docházku. Ale tady to hodný x zlobivý fakt ne 🙁

biciklissie
6. kvě 2024

Tak já tedy nevím, ale dvouleté děti jsou pro mě ještě ufoni, kteří koncept kroužku ještě nechápou, nedovedou hodinu v kuse poslouchat pokyny, nedokážou si odepřít zkoumání po svém, nedovedou si zapamatovat, že něco nedělali správně a tak za desítky minut nedostanou odměnu a hlavně nedokážou pochopit, že když teď nedostali, tak za týden, když svoje chování změní, tak něco dostanou. Tak k čemu to je...

xxx3d
6. kvě 2024

@sedmiteckas a ostatní mamky jsou s tímhle v pohodě?
pokud teda nejsi ty jediná, s živějším dítětem.
odměňovat křupkou za to, že bude dítě poslouchat rodiče je úplně mimo, a ještě v dítěti pěstovat reflex - být hodné
je to pohybová aktivita, navíc s rodičem, takže edukaci ať si nechá pro starší děti v jiném kroužku, když už.

gruyerre
6. kvě 2024

@sedmiteckas ale to bys té lektorce měla říct. Nechce se mi věřit, že by byla zlá, když dělá lektorku malým dětem (i to může být). Možná ještě nemá vlastní děti a tohle svoje příšerný chování si vůbec neuvědomuje, nebo je možná blbá. Ale když jí nikdo neřekne, že dělá něco špatně, těžko se to změní.

sedmiteckas
autor
6. kvě 2024

@xxx3d s ostatními maminkami živějších dětí jsem to nerozebírala, ta jedna odchází hned po cvičení pryč a komentovala to slovy - vidíš, zlobilas, nedostaneš křupku, ale zároveň jsme si během cvičení říkaly, že tohle k ničemu nevede, že je jim vlastně jedno, jestli tu Krupku dostanou nebo ne, protože příště budou řádit zase. Prostě že tohle není řešení. Jsem na sebe naštvaná na jednu stranu, že jsem se tam neozvala, ale lektorka cítí, že se mi to nelíbí. Pak jen říkala do placu, že máme ty děti držet zkrátka, prostě aby ony poslouchaly nás a ne my je, ale já to to nekomentovala radši, asi bych se tam dohádala a stejně by to k ničemu nebylo...pak už jsme odcházely.

sedmiteckas
autor
6. kvě 2024

@gruyerre má děti i vnoučata. Slyšela jsem na ni pár stížností už, my si jely svoje a neměla jsem s ní problém, ale jakmile nastalo tohle, nemám potřebu někoho měnit, vedení s tím evidentně nic nedělá, když mi napsalo, že je mrzí, že jsme nebyly spokojené a šus...takže bohužel řešení je odejít.

drep
6. kvě 2024

Nahlas bych to vykomunikovala s lektorkou. Kroužek pro dvouletý mimina není olympijská přípravka, kde nejlepší dostane medaily a ferarri. Tohle jsou truhlíci, u kterých chceme podporovat radost z pohybu, z objevovaní, možná trošku nějakou spolupráci, ale to že, objevují prvek přece proboha není zlobení. Už jsem to tenhle týden v jiný diskuzi, je prostě se potřeba ozvat a asertivně s tím cvičitelku konfrontovat. Protože jinak se tu tyhle šilený manýry nezmění

sedmiteckas
autor
6. kvě 2024

@drep ano uznávám je moje chyba, že jsem se neozvala. Zpětně člověk ví, co by řekl a jak se měl zachovat. Přitom mohla jsem se na to připravit, když to udělala už minule předtím.

izz76
6. kvě 2024

@sedmiteckas To by mi hodně vadilo, priste bych vzala svoje křupky a rozdala ostatním. Lektorka je zřejmě stara škola,ale vůči takhle malým dětem je to špatně.

mydlova
6. kvě 2024

@sedmiteckas u nás úplně všichni na konci dostávají razítka na papír. Bez rozdílu, kdo zlobil, křičel, brecel. I ti kteří celou dobu nespolupracovali. Určitě bych zasla za učitelkou a ozvala se. Třeba koupila koupila razítko, nálepky a slušně bych to učitelce vysvětlila

sedmiteckas
autor
6. kvě 2024

@izz76 taky mě to napadlo, s těma svýma křupkama, ale ono je to trochu provokativní řešení, to by nic nevyřešilo. Já nebudu někoho přeučovat, jak má postupovat v práci s malými dětmi, dala jsem mailem podnět k nadřízeným, a pokud oni s tím nic neudělají... ať je to tedy dál kroužek pro způsobné děti.

mourovatakocka
6. kvě 2024

@sedmiteckas U nás na tělocvičném kroužku děti "za trest" dřepují - tzn. Když opakovaně neposlouchají během hodiny, udělají pár dřepů. Na konci hodiny dostanou bonbóny všichni nebo nikdo, neexistuje "tys zlobil, nemáš nárok". Na zpívání dostávají za účast razítko všichni, i když ty naše příšerky vyřvávají ty písničky jen doma a tam jsou jak ryby. Takže přístup tady lektorky by ve mě vyvolával pocit buď najdeme jiný kroužek, nebo diverzant - pytlík bonbónů a podělovat "jé, děcka, na vás nevyzbylo, asi toho paní učitelka koupila málo". Jako platíme ty kroužky leckdy hříšnými penízky a spokojit se s poloviční prací znuděného lektora, to teda nevím.

mourovatakocka
6. kvě 2024

@sedmiteckas Teď jsem dočetla k tomu držení zkrátka a poslouchání. Hele, já jsem rozhodně spíš stará škola a představa moderní výchovy mi je strašlivě málo blízká. Ale říct tohle mi někdo, hledám jiný kroužek. Nevím, odkud jsi, jaké máš možnosti, ale takovéhle bába už měla dávno jít sypat holubům a neotravovat vzduch mezi dětma.