Clostilbegyt a dvojčata (vícerčata) + IUI

anetka9
5. lis 2017

Ahojda, zajímalo by mě kolik maminek má nebo čeká dvojčata či vícerčata po tom, co braly Clistilbegyt a případně pak prošly IUI? Všude čtu, že po tom je vysoká šance na dvojčata a hodně mě to děsí...

zrofka
5. lis 2017

@anetka9 brala jsem clostilbegyt + jsem si píchla Ovitrelle - před IUI. A mam jednoho chlapečka 😉

lorakv
5. lis 2017

@anetka9
Ahoj, brala jsem Clostil.prvni mesic 1-0-1 a hned cekam trojcata. Predtim rok nic.

anetka9
autor
5. lis 2017

@zrofka a v jakym davkovani ten clostik prosim?🙂

anetka9
autor
5. lis 2017

@lorakv noo to my prave proste neutahnem pripadne:((

misuled
5. lis 2017

dávkování nevím, ale máme dvojčata

lorakv
5. lis 2017

@anetka9
To my snad ano - manzel vydesene hleda nový vetsi vuz (pry je vse male😅)a chvilku se zmackneme, nez bude dum hotov. Chtely jsme 3 deti, i když teda ne najednou 😀
Ted se to snazime brat sportovně, ale bojíme se, aby bylo vse v poradku. Jsme teprve na zacatku.
Jak dlouho se snazis, ze hned Closika iui? My iui nemeli.

anetka9
autor
5. lis 2017

@misuled tak zatim to je 1:2 :/ fakt si nevzpomenes, jeslti si brala jednu nebo dve tablety?by me zajimalo, jeslti to na to ma vliv nebo uz je to jedno:/

misuled
5. lis 2017

@anetka9 Ne, je to přes 3 roky a jeden cyklus, ale pokud jich je v balení 10, tak vím, že v něm něco zbylo, tak asi jen jeden?

anetka9
autor
5. lis 2017

@misuled tak dekuju🙂

bera28
6. lis 2017

U mě to tak bylo. Před iui půjdeš na UZ, kde dr. uvidí počet folikulů. Každopádně pokud bys přeci jen otěhotněla s vícerčaty, můžeš podstoupit do 12tt redukci na jeden plod.

sabatko
6. lis 2017

Brala jsem clostil opakovaně, dávkování 1-0-1, vždy jen jeden dominantní folikul, asi 4x IUI a vždy neúspěšné. Obě děti nakonec v cyklu bez hormonů. Lékaři ani iui dělat nechteji, pokud je tam více folikulů, vlastně v tom případě by Vam i nedoporučili sex doma.

anetka9
autor
6. lis 2017

@bera28 to muz prave nechce..:/
@sabatko a muzu se zeptat, to jsi ovulaci predtim nemela nebo normalne jo?
Diky 🙂

sabatko
6. lis 2017

@anetka9 ovulaci jsem měla, ale dle ultrazvuku jsem teprve vypozorovala, že až kolem 20.dne cyklu. Cílem bylo ji pokud možno posunout, aby folikuly rostly rychleji, nicméně ať s clostilem nebo bez pořád jeden dominantní a ovulace cca 21. den cyklu. Je pravda, že se starším synem jsem opravdu otěhotněla až takto později, protože se těhotenství jevilo celou dobu o týden mladší. Nicméně s dcerkou jsem skutečně měla přesně vysledováno, iui jsme ladili podle velikosti folikulu, píchala pregnyl na prasknutí opravdu až takto později. A nakonec těhotenství s ní bylo ukázkové, takže bez hormonů asi opravdu byla ovulace tak jak by měla, kolem 14.dne. Klidně se ptej na cokoliv, co by vám pomohlo....

iwettka
10. lis 2017

Ahoj, ja po clostilu a IUI trojvaječná trojčata, nechala jsem se vystrašit a šla na redukci 3 na 2 a přišla nakonec o všechny z důvodu zanesené infekce. Nikdy si to nepřestanu vyčítat. Hodně štěstí 🙏

terry1512
10. lis 2017

Ségra brala tuším jednu tabletku a má trojčata 😀 clostík brala první měsíc.

lorakv
10. lis 2017

@iwettka
To je mi strašně líto. Život je drsnej. Všechno nebo nic. My po dvouletém snazeni ted cekame tři. Mohu se zeptat čím vás strasili? Nam zatim nikdo poradne nic nerekl. Pristi kontrolu mame u jineho lekare, kam nas posílají. Moc se toho nikde nepise, tak nevim na co se pripravit.

terry1512
10. lis 2017

@lorakv Jestli můžu. Tak sestru strašily taky. Trojčata jsou riziko jak pro matku tak pro děti. Děloha na to není stavěná,předčasný porod,umrtí dětí,postižení po předčasném porodu,možná ruptura dělohy, atd...

Segra svoje trojčátka donosila a porodila plánovanou sekcí 9.10. 2014 oproti plánovanému TP kolem 10.11 takže o měsíc dřív.Porodní váhu měli 2140g, 2300g a 1830g. Děti jsou naprosto zdravé, 2 kluci a jedna holčička.

mandlicka73
10. lis 2017

Máme holčičku z prvního IUI ...clostilbegyt 1-0-1 😉 Teď jsem opět těhotná..čekáme jedno děťátko a schéma bylo stejné 😉

iwettka
10. lis 2017

@lorakv Je drsnej a hlavně to nebyl konec všemu trápení, strašily přesně tím co píše
@terry1512 , ale je mi 38 a vážně jsem měla strach. Kdo ví jak by to dopadlo kdybych si je nechala všechny. Je mi to líto a pokud vím, známá z CARU taky trojčata a dopadla stejně jako já.
Na druhou stranu po redukci jsem našla hodně maminek a v pořádku.

anetka9
autor
10. lis 2017

@iwettka to me mrzi:( ale asi to zvysuje sanci na vicetne no:/
@terry1512 a jeee:D
@mandlicka73 jeee to by bylo super🙂