První boty pro úzkou nohu a vysoký nárt. Jaké by připadaly v úvahu?

Zodpovězené
3. dub 2020

Dobrý den,

syn má velmi širokou nohu a vysoký nárt. S výběrem bot na jeho nohu jsem si užila svoje, pročítala články, zkoušela různé značky, zkrátka a dobře jsem se stala v tomto směru hodně náročnou na požadavky obuvi pro děti a utracené peníze za obuv nepovažuji za vyhozené.
Mám dceru, která právě začíná chodit, má samozřejmě jinou nohu, řekla bych úzkou a vysoký nárt a poměrně dlouhý palec. Na výběr prvních bot jsem se těšila a zvolila obuv Camper peu cami balerínky. Boty jí ale nesedí, jsou na ni široké a noha v nich plandá. Na první chození jsou nevhodné, budu je tedy vracet. Ale jiné nemám, doma chodí jen v ponožkách, venku ji zatím udržím v kočárku.

Mohla byste mi poradit, prosím, jaká obuv by připadala v úvahu?

Ideálně, abych ji mohla objednat přes eshop, v téhle době samozřejmě. Navíc obchod s obuví se u nás zavřel, nejbližší mám tak 60 km, ale ani v tom bych problém neviděla. Ještě musím zmínit, že má dcera zlomenou levou nožičku, má naštíplou lýtkovou kost nad kotníkem, léčí se to konzervativně, mám proto pocit, jestli by neměla mít pevnější obuv kolem kotníků, i když se to hojí bez následků a komplikací.

Moc Vám děkuji za Vaši odpověď.

Dobrý den,

nezmiňujete přesné míry, ale na takovou nožku by mohly sedět Bundgaard Petit nebo Filii šíře W (nejsou širší, ale sedí lépe na vyšší nárt). U Filii hledejte modely s tvarem inovovaným tvarem špičky (http://vpavucine.blogspot.com/2018/09/filii-ino...). Ještě jsou úzké Bobuxy (Aktiv, Dimension), ale nejsem si jistá, jak moc sednou na vysoký nárt. Mrkněte i na značku Koel, jsou úzké - a modely na tkaničku lépe přizpůsobíte i na nárt.
Ani jedny zmíněné boty nemají pevný kotník (to nemá žádná barefoot bota), ale více či méně měkký opatek mají všechny.

Přeji Vám krásný zbytek dne,
Naďa

Mail: info@vpavucine.cz
Tel: +420 777 584 539
Eshop
Blog
Pomůcka při výběru bot