Pokračovací sedačka 100-150 cm. Jaká by byla vhodná do auta WV Golf Variant 2015, přílěžitostně do Fabia Combi 2007?

Zodpovězené
4. kvě 2024

Dobrý den,

začínám se rozhlížet po pokračovací sedačce pro dceru. Teď má 4 roky, 102 cm a 13,5 kg. Jezdí v Britax Römer Dualfix M i-size. Další sedačku bych už volila posměrnou.

Můžete mi poradit, která by byla vhodná?

Auto WV Golf Variant z roku 2015, příležitostně Fabia Combi 2007.

Děkuji

Dobrý den,

děkujeme za zaslaný dotaz.

Pokud jste tedy rozhodnutí jít definitivně do posměrné sedačky, tak v posměrné jízdě můžete vybírat nyní ve dvou kategoriích. Je to kat. 76-150 cm a 100-150 cm. Ačkoliv na první pohled dcerka spadá do obou, jsou zde jisté rozdíly.

Sedačky kat. 76-150 cm mají 5 bodový pás do 105 cm. Následně se poutají 3bodovým pásem do 150 cm. Zde jsou to např. Britax Römer Evolvafix či Advansafix Pro nebo Joie i-Bold.

Sedačky v kategorii 100-150 cm už jsou vždy poutány 3bodovým pásem vozu. Zde je dobré sedačku vyzkoušet, aby se zajistilo to, že pás povede správně tak, jak by měl.
Nesmí nějak zasahovat do krku dítěte a spodní část by neměla jít přes bříško.
To bohužel nelze zaručit jinak, než vyzkoušením. Zde jsou zajímavé nejzajímavější modely např. Axkid Nextkid, Avionaut MaxSpace CS+, Britax Römer Kidfix i-Size či BeSafe Flex Fix 2.

V případě jakéhokoliv dotazu, neváhejte psát.

S pozdravem

Karel Sekereš a tým Centra autosedaček
www.centrumautosedacek.cz