Klippan Wego vs. Axkid Bigkid 2. Kterou autosedačku byste doporučil?

Zodpovězené
5. kvě 2024

Dobrý den, přeji.

Potřebujeme pro synka (6,5 r. 20 kg, 122 cm) pokračovací posměrnou autosedačku. Uvažujeme nad Klippan Wego, Axkid Bigkid2, popřípadě ještě Britax Römer KidFix msize. Neumíme se rozhodnout hlavně mezi prvními dvěma, jelikož mají i možnost polohování. Při tom Axkidu se mi zamlouvá i boční ochrana kt. Klippan nemá, avšak nevím, jestli Klippan nemá pevnější konstrukci?

Usuzuji podle toho, že už máme pro dcerku Klippan Opti.

Kterou z uvedených byste mi doporučil?

Děkuji za pomoc.

Dobrý den,

děkujeme za zaslaný dotaz.

Ano, je to přesně tak. Klippan má boční ochranou integrovanou, tudíž nepotřebujete žádných nasazovacích prvků. Problém je, že již výroba skončila a tudíž se bude nyní velmi blbě shánět. U Axkidu model Bigkid 2 nahradil model Nextkid. Mrkněte na něj, protože je to velmi šikovná sedačka, která má opět polohování, ale jako Wego se dokáže přizpůsobit do šířky. Pro dítě o takovýchto mírách, si myslím, že to bude nejlepší volba.

V případě jakéhokoliv dotazu, neváhejte psát. Rádi pomůžeme.

S pozdravem

Karel Sekereš a tým Centra autosedaček
www.centrumautosedacek.cz