Nejlepší antikoncepce pro 17letou slečnu. Jaká je?

Zodpovězené
11. dub 2024

Dobrý den,

vybíráme s dcerou antikoncepci. Bude to její první antikoncepce vůbec, ale protože já sama ji neužívám, tak se v tom tak nějak obě orientujeme úplně poprvé.

Mohla byste nám poradit, na co se zaměřit anebo jakou nejlepší pro ni vybrat?

Asi poslední slovo bude mít i tak gynekolog, ale za Váš názor budeme rády.

Nemá žádné alergie, ani onemocnění krve či jiné diagnózy.

Děkuji.
Lenka

Dobrý den,

poraďte se se svým gynekologem, ale měla by to být kombinovaná hormonální antikoncepce s dostatečnou dávkou estrogenu, tj. 30 mcg nebo s přirozeným estrogenem, aby měla dcera dostatečnou dávku estrogenu kvůli kostem a pravidelnou a slabou menstruaci - to je příznivý účinek této antikoncepce.

Jinak záleží na zdravotním stavu dívky a přesnější posouzení udělá gynekolog - podle hmotnosti, stavu pleti a dalších konkrétních faktorů.

Přeji Vám krásný den!
MUDr. Vladimíra Bernátková
gynekolog, porodník