7+0 a necelé 4 milimetry embryo. Je embryo příliš malé?

Zodpovězené
9. čer 2023

Dobrý den,

včera jsem byla na prvním ultrazvuku, aktuálně jsem 7+1tt. Paní dokotorka naměřila velikost embrya necelé 4 milimetry. Srdeční akce byla znatelná a v pořádku. Obávám se však, jestli embryo není na svoje stáří příliš malé... Paní doktorka vypadala, že je ohledně toho v klidu, ale já jsem trochu nervózní. Pro kontext, poslední menstruaci jsem měla 5.4. 2023.

Myslíte si, že je šance, že je embryo v pohodě nebo neprospívá?

Jaké jsou v tomto týdnu “normy” na velikost embrya?

Moc děkuji za odpověď.

Dobrý den,

děkuji za Váš dotaz. V tého fázi může být ultrazvukové měření jednak nepřesné, jednak ne vždy otěhotníte přesně 14. den cyklu, kdy bývá nejčastěji ovulace. Embryo 4 mm odpovídá zhruba 6.-7. týdnu a postatné je, že paní doktorka viděla srdeční akci. Tedy buďte v klidu a vyčkejte další kontroly.

Přeji Vám hezký den,

MUDr. Martin Hynek

gynekolog-porodník, klinický genetik
www.gynfem.cz
www.cfm.gynpor.cz